Zweryfikuj swoje dane o produktach

Popularny w sklepach „kod kreskowy” (i kryjący się pod nim numer GTIN) stał się obecnie wiodącym identyfikatorem w Internecie, dzięki któremu łatwo i automatycznie można rozpoznać produkt i przyrównać go do ofert wielu firm. Wzrost sprzedaży na rynku e-commerce wymusza konieczność ciągłego poszerzania zakresu przekazywanych informacji, a wspomniany GTIN stał się nieodzowną częścią komunikacji z systemami porównywarek cen i wyszukiwarek internetowych. Jakiekolwiek błędy w tym zakresie mogą skutkować dyskwalifikacją części oferty danego e-sklepu. Właśnie z tego powodu powstała prototypowa usługa „Produktów w sieci” polegająca na weryfikacji jakości i poprawności danych umieszczanych w sieci.
Pozwala ona na zbadanie:
  • poprawności numerów GTIN, co do długości i struktury numeru ,
  • wiarygodności i legalności numerów GTIN,
  • jakości atrybutów produktów,
  • przyrównanie danych do oficjalnych baz producentów

Weryfikacja danych po stronie „Produktów w sieci” polega na przesłaniu bazy w postaci pliku Excel zawierającego minimum numer GTIN (EAN) oraz nazwę produktu (pełna specyfikacja formatów i zakresu danych dostępna jest tutaj).

Przykładowy plik do weryfikacji danych

Proces przetwarzania danych będzie można obserwować na bieżąco w zakładce „Moje dane” po zalogowaniu. Pełna weryfikacja trwa około 2-3 tygodni. Wynik przetwarzania danych można w każdej chwili wyeksportować do postaci pliku Excel. Poniżej przykładowy plik takiego raportu:

Przykładowy plik raportu z weryfikacji

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w pilotażu projektu (do końca grudnia 2019).

Prześlij lub wskaż swoje dane

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Etapy